March Riflescope March Compact 2.5x-25x52mm Tactical (D25V52TI)
Приціл March Compact 2.5x-25x52mm Тактичний приціл з підсвічуванням MTR-5 (D25V52TI) Демонстраційна модель.
D25V52TI-Demo
March Scopes
March Compact 2.5-25x52
DEMO MODEL
з ПДВ
Кількість
Опис
March Compact 2.5-25x52
Tactical Model (Illuminated)
A compact 10x zoom ratio scope covering extended wide range of tactical and hunting situation.
Features:
  • 10X Zoom in SFP
  • ED Glass
  • 30mm diameter body
  • 42mm objective lens
  • Side focus 10 yard - infinity
  • Scope body fully machined from aluminum ingot
  • All Japanese metal parts with no plastic part except for minimum essentials such as an insulator
  • Argon gas filled for internal stability
MOA Type
One turn of both adjustment dials is 25MOA and one click is 1/4MOA.
Elevation axis has a total adjustment range of 120MOA.
Windage axis has a total adjustment range of 60MOA.
1/4MOA Adj.dials with 0-Set
Oversized dials for elevation, windage, and side focus for easy adjustment.
The elevation dial has a 0-set function.
In the box
  • Flip Caps (Objective and Eyepiece)
  • Lens Cloth
  • Sunshade
  • Fast Lever
  • Hex wrench
  • MD disk
Детальніше про товар
D25V52TI-Demo
Новий
Характеристики
Збільшення МІН
2.5
Збільшення МАКС
25
Діаметр об'єктива.
52 mm
Діаметр трубки
30 mm
Фокусна площина
SFP
Клацніть значення
1/4 MOA
Прицільна сітка
MTR-1, MTR-2, MTR-3, MTR-4, MTR-5, MTR-FT, MTR-RTM
освітлення
Yes
Діапазон висоти
120 MOA
Діапазон вітру
60MOA
Бічний фокус / Паралакс
10 yd–∞
Серія
March Compact
Вихід Зіниця
2.08 mm
Поле огляду, (ft@100yds)
42.0-4.2 (13.99-1.40m)
Відстань від очей низька
85-100 mm
Відстань від очей висока
89-96 mm
Вага (нетто)
685g
Довжина
338mm (13.3in)